Euro.Message madebycat
ZİYARET SAATLERİ VE ÜCRETLER
Ziyaret Saatleri

Açık Olduğu Saatler : 09:00 - 17:00
Bilet Satış Saatleri : 09:00 - 16:00
.

Müze, pazartesi günleri kapalıdır.

Ücretler

Bilet Fiyatları : 15 TL


MüzeKart

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve örenyerinde 1 sene boyunca geçerlidir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içindir.

Tam: 40 TL
İndirimli Müzekart Fiyatı 20 TL


Müzekart +

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı 300'ü aşkın müze ve örenyerinde 1 sene boyunca geçerlidir. Bunun yanı sıra özel müzelerde ve kültür kurumlarında avantajlar sağlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içindir.

Müzekart+ Fiyatı: 50 TL

Museum Pass İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın İstanbul'da bulunan müzelerinde geçerli olan Museum Pass İstanbul, özellikle yabancı misafirlere büyük kolaylık sağlıyor. Gişe kuyruğunda beklemeden doğrudan turnikelerden geçerek müze ziyaretine olanacak sağlayan Museum Pass İstanbul'un 2 çeşidi bulunuyor:

* 72 saat (3 gün) geçerli olan ve 85.-TL'den satılan Museum Pass İstanbul; Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı Müzesi ve Harem Dairesi, Aya İrini Anıtı, İstanbul Arkeoloji Müzeleri, Türk ve İslam Eserleri Müzesi *, İstanbul Büyük Saray Mozaikleri Müzesi, İslam Bilimleri Teknoloji Tarihi Müzesi'ni

* 5 gün geçerli olan ve 115.-TL'den satılan Museum Pass İstanbul ise yukarıdaki müzelere ek olarak; Kariye Müzesi, Galata Mevlevihanesi Müzesi, Fethiye Müzesi, Rumeli Hisarı Müzesi ve Yıldız Sarayı'nı ücretsiz ziyaret etme olanağı sunuyor.

Geçerlilikleri ilk müze ziyareti ile başlayan Museum Pass İstanbul kartları ile her bir müze bir kez ziyaret edilebilir.

Ücretsiz Girecekler (Kimlik / sözleşme göstermek suretiyle)
* 18 yaş ve altı TC vatandaşları ile bu yaş grubundaki öğrencilere refakat eden öğretmenler,
* 65 yaş ve üstü TC vatandaşları,
* 0-12 yaş arası yabancı uyruklu çocuklar,
* Gaziler ve refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları,
* Şehit yakınları,
* Er ve erbaşlar,
* T.C. vatandaşı ve yabancı engelliler ile bir refakatçisi, (Görünür bir engel ve/veya belge ibrazı ile),
* ICOM, ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri,
* Basın kimlik kartı sahipleri,
* Kültür ve Turizm Bakanlığı kokartına sahip profesyonel turist rehberleri,
* Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları,
* Seyahat acentesi sahip veya sorumlu müdürleri,
* Müze ve örenyerinin bağlı bulunduğu İl ve İlçenin Mülki İdare Amirleri (İllerde Valiler, İlçelerde Kaymakamlar) ile Büyükşehir Belediyesi bulunan illerde Kültür ve Turizmden sorumlu vali yardımcıları; Büyükşehir İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve en fazla 10 kişi olmak üzere refakatindekiler.
* Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde Comenius Okul Ortaklıkları ile Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamındaki gruplar ile bu gruplara refakat eden öğretmenler (ülkemizdeki muhatapları ile yapılan sözleşmelerini ibraz etmeleri kaydıyla kimlik ibrazı aranmaksızın ücretsiz giriş olanağı sağlanacaktır),
* İç İşleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM (Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele) Daire Başkanlığı (Merkez ve bağlı taşra teşkilatında görevli) personeli.