İstanbul Arkeoloji Müzesi

Ücretler

Müze Giriş Bileti: 30 TL

Bilet Satış Saati:  09:00 – 16:00

Dikkat: Bilet gişeleri 16:00 da kapanmaktadır.

Müzekart +

T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini Müzekart+ ile bir yıl boyunca dilediğiniz kadar ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanı sıra özel müzelerde ve kültür kurumlarında avantajlar sağlar.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içindir.

Müzekart+ Fiyatı: 70TL 

Müzekart İndirimli

Akademik öğretim üyeleri ve 18 yaşın üzerindeki öğrenciler için indirimli Müze kart fiyatı 30 TL olarak uygulanır. T.C. Kültür ve Turizm  Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın müze ve ören yerini 1 yıl boyunca sınırsız ziyaret imkanı sağlar.

Müzekart İndirimli:  30 TL

Museum Pass İstanbul

Museum Pass İstanbul ile geçmişi 9 bin yıl öncesine dayanan üç imparatorluğun başkenti İstanbul'da tarihi ve kültürel hazinelerini ücretsiz ve kuyruğa girmeden ziyaret etmek mümkün olacak. Geçerlilikleri ilk müze ziyareti ile başlayan Museum Pass İstanbul kartları ile her bir müze bir kez ziyaret edilebilir.

120 saat (5 gün) geçerli Museum Pass İstanbul: 185.-TL.

Museum Pass Turkey

Museum Pass Turkey Kart; T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı 300’ü aşkın Müze ve Örenyerlerinde kullanıcısına her bir Müze/Örenyerine bir kez giriş imkânı sağlayacak ve ilk kullanıldığı andan itibaren 15 gün süre ile geçerli olacaktır.

Museum Pass Turkey:  315 TL


Ücretsiz Girişler

Aşağıda belirtilenler müze ve ören yerlerine kimlik göstermek suretiyle ücretsiz girerler. 

1- 18 yaş ve altı ile 65 yaş ve üstü Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları,

2- Gaziler, şehit ve gazilerin eş ve çocukları,

3- T.C Vatandaşı ve Yabancı Engelliler ile bir refakatçisi, (Görünür bir engel ve/veya belge ibrazı ile)

4- Er ve erbaşlar,

5- ICOMOS ve UNESCO kartı sahipleri,

6- Basın kimlik kartı sahipleri,

7- Seyahat Acentesi sahip veya sorumlu müdürleri,

8- Kültür ve Turizm Bakanlığı kokardına haiz profesyonel turist rehberleri,

9- Kültür ve Turizm Bakanlığı personeli ve emeklileri ile refakatindeki anne, baba, eş ve çocukları

10- 12 yaş ve altındaki yabancı uyruklu çocuklar,

11- Hayatboyu Öğrenme Programı çerçevesinde Comenius Okul Ortaklıkları ile Erasmus Öğrenci Değişim Programı kapsamındaki öğrenci grupları ile bu gruplara refakat eden öğretmenler (Bu kişilere, Bakanlığımıza bağlı müze ve örenyerlerini ziyaretlerinde ülkemizdeki muhatapları tarafından sözleşmelerini ibraz etmeleri kaydıyla ücretsiz giriş olanağı sağlanacaktır.) 

12- Müze ve örenyerinin bağlı bulunduğu İl ve İlçenin; Mülki İdare Amirleri (İllerde Valiler, ilçelerde Kaymakamlar ile Büyükşehir Belediyesi bulunan illerde Kültür ve Turizmden sorumlu vali yardımcıları) Büyükşehir, İl, İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve en fazla 10 kişi kişi olmak üzere refakatindekiler.